Co robić by zawsze mieć zdrowe i piękne włosy?

0 Comments

Zdrowe i piękne włosy to marzenie praktycznie wszystkich, a w szczególności kobiet. Na co powinniśmy zwracać uwagę, jakie metody stosować w pielęgnacji, a czego unikać, by mieć piękne włosy? Drogą do sukcesu jest właściwa pielęgnacja, odpowiedni dobór kosmetyków oraz właściwa dieta i należyta ilość witamin.

Jak dbać o włosy na co dzień?

Włosów nie należy myć w gorącej, ani w zimnej wodzie, która może je osłabić i uszkodzić. Najlepsza będzie woda lekko ciepła. Natomiast spłukiwać włosy powinniśmy wodą chłodną, ale nie zimną, żeby zamknąć łuski. Ważne jest też, żeby w miarę możliwości jak najrzadziej używać przyrządów do stylizacji włosów takich jak lokówka czy prostownica. Jeśli musimy suszyć włosy, to najlepiej używać chłodnego lub lekko ciepłego strumienia powietrza. Do rozczesywania najlepiej stosować szczotki z naturalnego włosia, dzięki czemu włosy będą się mniej elektryzować. Do osuszania włosów najlepiej stosować miękkie ręczniki oraz nie trzeć zbyt mocno włosów, ponieważ możemy uszkodzić ich strukturę.

Pielęgnacja włosów krok po kroku:

– zawsze należy rozczesać włosy przed myciem,

– następnie użyć szampon dobrany do rodzaju włosów, jeśli trzeba czynność powtórzyć,

– kolejny krok to odżywka – po każdym myciu,

– raz lub dwa razy na tydzień w zależności od potrzeb zamiast odżywki powinniśmy użyć maski do włosów,

– jeśli mamy czas to należy pozwolić wyschnąć włosom naturalnie, jeśli nie to wysuszyć je w miarę chłodnym strumieniem powietrza,

– po wysuszeniu należy zastosować olejek na końcówki włosów,

– co jakiś czas warto również użyć peeling do skóry głowy oraz wcierki do włosów.

Jakie kosmetyki powinniśmy stosować?

Aby poprawić stan naszych włosów dużą uwagę powinniśmy zwrócić na kosmetyki. Powinny być one dobrej jakości i o odpowiednim składzie. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków i często ciężko zdecydować jakie wybrać. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki kolagenowe do włosów. Kosmetyki, które posiadają cenne składniki w szczególności diosminę wpływają pozytywnie na kondycję włosów. Włosy stają się po nich gęstsze, silniejsze oraz bardziej lśniące. Latem i zimą powinniśmy stosować kosmetyki bardziej nawilżające, ponieważ słońce i mróz jak również suche powietrze w domu powodują ich przesuszenie.

Oprócz kosmetyków, bardzo ważna jest dieta.

Jeśli chcemy cieszyć się odżywionymi i gęstymi włosami same kosmetyki nie wystarczą. Należy pamiętać, aby dostarczać organizmowi odpowiednie składniki i witaminy, które mają duże znaczenie w kondycji naszych włosów. Bardzo ważnym składnikiem jest żelazo, które pobudza komórki naszego ciała do podziału i dzięki temu wpływa pozytywnie na wzrost włosów. Cynk jest równie ważny, ponieważ odpowiada za proces hamowania wypadania nadmiernej ilości włosów. Aby nasze włosy były mocne i miały piękny kolor powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi odpowiednią ilość kalorii oraz białek. Należy również pamiętać, aby codziennie pić dużo wody.

Jeśli marzymy o pięknych włosach warto zapewnić im trochę luksusu i spać na jedwabnej poszewce. Ma ona dobry wpływ na włosy i skórę, a włosy po nocy na niej nie są splątane.

 

Sprawdź kosmetyki do włosów: https://dlazdrowiaiurody.com/k/wlosy/

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *