Domowe SPA dla włosów

0 Comments

Jesień zbliża się wielkimi krokami, warto więc znaleźć chwilę na domowe SPA dla włosów. One również potrzebują pielęgnacji. Dzisiaj kilka sposobów na użycie naszego wosku, który powinien być w każdym domu. Ma wszechstronne zastosowanie, ale my dziś skupimy się na użyciu go w pielęgnacji włosów. Colaceum jest to unikalna kompozycja naturalnych składników, składająca się z maceratów, kwiatostanów, ekstraktów roślinnych oraz esencji oleistych. Idealny do włosów matowych, suchych i łamliwych, ma działanie nawilżające, odżywcze i regenerujące. Wosk pielęgnacyjny colaceum jest w 100% naturalny. Jak możemy wykorzystać go do pielęgnacji włosów? O to kilka propozycji:

1. Olejowanie włosów.

Nie ma jednej, uniwersalnej metody olejowania. Musicie dojść sami, którą metodę polubicie najbardziej. Warto pamiętać, że Colaceum lepiej będzie się rozprowadzać po rozgrzaniu w gorącej wodzie (powyżej 28st C produkt robi się płynny, polecamy artykuł o samym Colaceum)

2. Olejowanie włosów na sucho:

To zdecydowanie najbardziej popularna metoda.  Nakładamy Colaceum na suche, nieumyte włosy. Rozprowadzamy na całych włosach. Aby olej rozprowadził się równomiernie można przeczesać włosy grzebieniem. Czas trzymania oleju zależy od ciebie, ale nie o powinien być krótszy niż 30 min.

3. Olejowanie włosów na mokro

Wystarczy zmoczyć włosy ciepłą wodą, odsączyć nadmiar wody ręcznikiem i nałożyć Colaceum (pamiętaj o rozgrzaniu produktu) na włosy trzymamy nie krócej niż 30 min.

4. Olejowanie na mokro w misce

Do miski wlej około litra ciepłej wody dodaj colaceum . Włosy moczymy w wodzie i trzymamy około 2-3 min. następnie odciskamy nadmiar wody i zawijamy włosy w folie lub zakładamy foliowy czepek. Owiń głowę ręcznikiem lub załóż ciepłą czapkę pod wpływem ciepła olej głębiej wnika we włosy. Po upływie 30 min zmyj olej.

5. Olejowanie z odżywką/na odżywkę

Bardzo wygodna metoda. Może być stosowana na kilka sposobów.

Na suche włosy należy nałożyć Colaceum, a następnie odżywkę lub balsam do włosów (nie mogą mieć w składzie silikonów).

  • Na włosy najpierw nakładamy odżywkę, a następnie olej.
  • Mieszamy ulubioną odżywkę/maskę do włosów z olejem i nakładamy na włosy.
  • Nakładamy olej na zwilżone i odciśnięte w ręczniku włosy, po czym aplikujemy na włosy odżywkę.

W każdym z wariantów owijamy włosy ręcznikiem/zakładamy foliowy czepek,  zmywamy po upływie 20-30 minut.

6. Olejowanie serum

Metoda polegająca na rozpyleniu na suchych włosach serum, w skład którego wchodzą Colaceum, odżywka i woda (zamiast zwykłej wody możesz dodać wodę różaną, hydrolat lub sok aloesowy). Proporcje składników to zazwyczaj 1:1:1, czyli np. 10 ml oleju, 10 ml odżywki i 10 ml wody. Wszystkie składniki należy wymieszać ze sobą w butelce z atomizerem, a następnie rozpylić na suchych włosach i pozostawić na ok. 60 minut.

7. Emulgowanie oleju maską

(innymi słowy, olej i maska stają się jednolitą emulsją, wzmacniając jego nawilżająco-natłuszczające działanie), krok po kroku:

  • Namoczyć naolejowane włosy, odsączyć w ręcznik.
  • Nałożyć maseczkę, która w ciągu 20-30 minut emulguje olej
  • Umyć skórę głowy  szamponem.
  • Dokładnie spłukać włosy

W ten sposób za każdym razem uda się porządnie zmyć olej z włosów. Pamiętajcie, aby maskę nakładać wszędzie tam, gdzie nałożony był wcześniej olej, nie tylko na końcówki.

 

Na zakończenie wysuszyć włosy i dla zabezpieczenia końcówek wmasować niewielką ilość Colaceum. 

 

Jak łatwo zauważyć niektóre metody są, mniej lub bardziej kłopotliwe, dodatkowo można uzyskać różny stopień skuteczności. Pamiętajcie, żeby spróbować każdą i wykorzystać tą która zda się wam najdogodniejsza. Efekty gwarantowane!

 

\

 

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *