Gdzie znajdziemy kolagen?

0 Comments

Kolagen jest białkiem, które występuje naturalnie w organizmie człowieka. Jest on składnikiem budulcowym naszych mięśni, kości czy też skóry. To dzięki niemu nasza skóra jest jędrna i elastyczna, a paznokcie silne, i zdrowe. Jednak po ukończeniu 30 roku życia produkcja kolagenu drastycznie spada, jest go coraz mniej. To natomiast ma niebagatelny wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale także na nasze zdrowie. Dlatego w tym wieku warto poszukiwać alternatywnych źródeł kolagenu, które pozwolą nam na regularne jego dostarczanie do organizmu.

W jakich artykułach spożywczych należy poszukiwać kolagenu?

Stosowanie diety kolagenowej, a zatem bogatej w produkty zawierające kolagen, może bardzo pozytywnie wpłynąć na kondycję tkanek w naszym organizmie. Kolagen można znaleźć w produktach takich jak:

  • golonka,
  • salceson,
  • podroby,
  • galaretki owocowe oraz warzywne,
  • nóżki oraz ryby w galarecie,
  • podroby,
  • żelatyna.

Stosowanie diety kolagenowej musi być jednak bardzo rozsądne, ponieważ spożywanie wyżej wymienionych produktów w zbyt dużej ilości, może niestety przynieść odwrotny efekt. Są to bowiem produkty pochodzenia zwierzęcego, które na dodatek zawierają sporą ilość tłuszczów. Gdyby dieta była zbyt bogata w nóżki w galarecie czy też w salceson, wówczas dość szybko mogłyby pojawić się niepokojące problemy chociażby z układem krążenia czy też z niekontrolowanym przyrostem masy ciała. Poza tym znacznie mógłby podnieść się także cholesterol, co jest niebezpieczne dla zdrowia. Jednak rozsądne wplatanie tego typu produktów w codzienną dietę, może przynieść pozytywne efekty widoczne kondycji całego ciała.

Kosmetyki bogate w kolagen

Kolagen można znaleźć także w wielu kosmetykach, stosowanych do codziennej pielęgnacji. Przede wszystkim kolagen występuje w kremach. Kupując kosmetyk tego typu warto jednak zwrócić uwagę na to, na jakim miejscu w składzie znajduje się ten składnik. Im wyższe miejsce, tym więcej kolagenu w kosmetyku i lepsze jego działanie. Prócz tego kolagen można z powodzeniem znaleźć także w maseczkach bądź też w serach do twarzy.

Kosmetyki bogate w kolagen mają niebagatelny wpływ na stan skóry. Pomagają zachować jej jędrność oraz elastyczność. Skóra jest bardziej napięta, wygląda zdrowiej, jest pełna blasku. Po zastosowaniu produktów z kolagenem w składzie można odczuwać lekkie napięcie i ściągnięcie skóry. Szukając kolagenu warto przede wszystkim zainteresować się wszelkimi kosmetykami przeciwzmarszczkowymi, hamującymi oznaki starzenia.

Kolagen zawarty w suplementach diety

Jedną z najprostszych form przyswajania kolagenu i uzupełniania jego niedoborów, jest stosowanie suplementów z jego zawartością. Obecnie na rynku dostępny jest kolagen w czystej postaci, płynnej bądź też sproszkowanej. Nie brakuje jednak również suplementów diety bogatych w niego i dodatkowo uzupełnionych o dodatkowe substancje. Do syntezy nowych włókien kolagenowych niezbędna jest witamina C. Dlatego warto zwracać szczególną uwagę na suplementy, które posiadają ją w swoim składzie. Gwarantują one bowiem zbilansowany efekt.

Sprawdź kosmetyki z kolagenem.

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *