Produkty, przez które skóra szybciej się starzeje ‒ TOP 10

0 Comments

Zdrowa, zbilansowana dieta ma duży wpływ na wygląd naszej skóry, samopoczucie i stan zdrowia. Niestety, codziennie spożywamy produkty, które nie tylko przyspieszają procesy starzenia skóry, ale mają negatywny wpływ na nasze ogólne zdrowie. Jakie potrawy i produkty powinniśmy wyeliminować z codziennego jadłospisu? Podpowiadamy! 

Produkty, których warto unikać

1. Cukier 

Cukier jest obecny w diecie wielu z nas, słodzimy kawę, herbatę, dodajemy go do wielu dań. A czy wiecie, że cukier przyspiesza proces rozkład kolagenu i elastyny, a to sprawia, że nasza skóra traci jędrność, elastyczność i wygląda starzej. Dobrze więc ograniczyć, a najlepiej wyeliminować cukier. 

2. Kawa 

Któż z nas nie zaczyna dnia od filiżanki kawy? ponadto, wielu z nas wypija po kilka kaw w ciągu dnia. Nie obija się bez echa na naszej skórze. Kawa odwadnia i sprawia, że skóra jest sucha i pozbawiona blasku, a pod oczami pojawiają się nieestetyczne worki. Jeśli nie jesteśmy w stanie wyeliminować wspomnianego trunku z diety, postarajmy się go ograniczyć. 

3. Czerwone mięso 

Czerwone mięso, a w szczególności smażone, nie należy do najzdrowszych i nie powinniśmy spożywać go częściej niż raz w tygodniu. Zbyt duża ilość czerwonego mięsa w diecie przyczynia się do złej kondycji skóry i ma negatywny wpływ na nasze zdrowie ogólne. Zawarta w mięsie czerwonym karnityna prowadzi między innymi  do usztywnienia naczyń krwionośnych. 

4. Wędliny 

Oczywiście wędlina wędlinie nie równa, dlatego w tej kwestii powinniśmy zachować czujność. Dostępne w supermarketach wędliny pakowane często nafaszerowane są wzmacniaczami, konserwantami, barwnikami i innymi substancjami szkodliwymi dla skóry i zdrowia. To licznie niezdrowe dodatki sprawiają, że wędlina wygląda tak apetycznie. 

5. Sól 

Sól to przyprawa, którą znajdziemy w każdej kuchni. Warto jednak pamiętać, że nadmiar soli prowadzi do spadku syntezy kolagenu, wysuszenia skóry i obrzęków. Dobrze więc ograniczyć tę przyprawę.  

6. Alkohol

Alkohol to kolejny wróg naszej skóry. Zarówno wino, jak również piwo i inne trunki odwadniają naszą cerę, pozbawiając ją tym samym blasku i ładnego koloru. 

 7. Danie smażone 

Podsmażane ziemniaki, frytki, mięso smażone w głębokim tłuszczu to droga do zapchanych tętnic, słabego zdrowia i złej kondycji skóry. Dania smażone, które zawierają sporą ilość tłuszczów trans i oleju warto zastąpić potrawami gotowanymi lub pieczonymi.

8. Węglowodany proste 

Białe pieczywo, makarony, ryż, słodycze i inne węglowodany proste nie są dobre dla naszej skóry. Wymienione produkty mają wysoki indeks glikemiczny przez co podnoszą  poziom cukru w naszym organizmie i przyspieszają proces starzenia się. 

9. Pikantne dania 

Choć pikantne dania dobrze działają na nasz metabolizm nie są wskazane dla naszej skóry. Takie potrawy powodują podrażnienie i negatywnie wpływają na koloryt skóry, wszystko to sprawia, że wyglądamy starzej niż w rzeczywistości.  

10. Tłuszcze przetworzone

Margaryna i inne tłuszcze przetworzone to kolejne produkty, których unikać powinny wszystkie osoby, które chcą zadbać o swoją skórę. Najlepiej sięgać po tłuszcze nierafinowane, z pierwszego tłoczenia. 

 

Podsumowanie

Odpowiednia dieta to klucz do młodego wyglądu, warto więc unikać słodyczy, alkoholu, cukru, napojów gazowanych czy smażonego mięsa. Dobrze natomiast wzbogacić dietę o ryby morskie, warzywa, owoce. 

Powodzenia! 

Sprawdź suplementy diety: kolagen w tabletkach

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *